استفاده در سامانه های تلفنی مانند استریسک، الستیکس، فری سوییچ برای تبدیل متن به صوت

بسیاری از سامانه‌های تلفن گویا یا IVR از سیستم‌های متن باز استریسک (Asterisk)، الستیکس (Elastix)، فری سوییچ (FreeSWITCH) و نظایر این استفاده می‌کنند. افزودن قابلیت متن به گفتار آریانا به این سیستم‌های تلفنی می‌تواند کاربردها و کارکردهای جدیدی را معرفی نماید. پیاده‌سازی سامانه‌های اطلاع‌رسانی مانند هواشناسی، اخبار، پیگیری پرونده، اطلاعات بیمه، بورس و نظایر این با استفاده از متن خوان آریانا به راحتی امکان‌پذیر است.

متن به گفتار در سامانه‌های تلفنی اطلاع‌رسانی، پرسش و پاسخ، خبری

تمامی سامانه‌های تلفنی (تلفن گویا، پیگیری شکایات، ساعت گویا، اطلاعات سهام و …) مبتنی بر ویندوز یا لینوکس می‌توانند از متن به صدای طبیعی آریانا برای خواندن متون متغیر، تبدیل اطلاعات متنی پایگاه داده به صوت و پخش آن به تماس‌گیرنده استفاده نمایند. بدین منظور آریانا از پروتکل‌های REST و WebSocket پشتیبانی می‌کند. مستندات و نمونه کدهای نحوه برقراری ارتباط به زبان‌های مختلف از جمله سی شارپ و پی اچ پی (PHP) در اختیار برنامه‌نویسان قرار دارد.

سنتز گفتار در سامانه‌های نوبت‌دهی و کیوسک‌ها

استفاده از تبدیل نوشتار به گفتار در سامانه‌های نوبت‌دهی و کیوسک‌های اطلاع‌رسانی موجب افزایش کارایی و سهولت کاربری برای استفاده‌کنندگان می‌شود. در برخی از سامانه‌های نوبت‌دهی مانند نوبت‌دهی مطب‌‎ها و بیمارستان‌ها، نام مراجعه‌کننده نیز ذخیره می‌شود که سیستم متن به صحبت آریانا به راحتی می‌تواند در هنگام اعلام نوبت، اسم شخص را نیز بیان نماید.

استفاده در وب سایت‌ها برای گویا کردن مطالب سایت

گویا کردن وب سایت ها به ویژه وبسایت های خبری و تحلیلی، علاوه بر این که برای نابینایان می‌تواند مفید باشد برای بسیاری از بازدیدکنندگان نیز سودمند است. زیرا بسیاری از افراد، شنیدن یک متن طولانی را به خواندن آن ترجیح می‌دهند. برای تبدیل نوشته‌های سایت به گفتار و پخش آن، برنامه‌نویسان سایت می‌توانند از سرویس آریانا بهره ببرند.

افزودن قابلیت نوشتار به گفتار در نرم افزارهای کامپیوتر یا موبایل

با استفاده از سرویس نوشتار به گفتار آریانا توسعه‌دهندگان نرم افزارها در تمامی پلتفرم‌ها و سیستم‌عامل‌ها می‌توانند قابلیت متن خوان را به محصولات خود اضافه نمایند. بنابراین برنامه نویسان نرم‌افزارهای ویندوز (Windows)، لینوکس (Linux)، مک (Mac, iOS) یا اندروید (Android) به راحتی می‌توانند از تولید گفتار آریانا استفاده کنند.

استفاده در نرم‌افزارهای کتاب خوان، اتوماسیون، پیامک خوان صوتی، مترجم صوتی و…

تمامی نرم‌افزارهایی که نیاز به خواندن متن دارند مانند خواندن پیامک (sms) در انواع پیام‌رسان‌ها و ایجاد پادکست‌ها (podcast)، ویرایشگرها، مترجم‌های صوتی و سامانه‌های اتوماسیون می‌توانند به تکنولوژی سنتز گفتار آریانا مجهز گردند.

متن به صحبت با صدای اختصاصی

شرکت عصر گویش پرداز این امکان را ایجاد کرده است تا آریانا با صدای گوینده مورد نظر شما متون را بخواند. برای این منظور گوینده باید جملاتی از پیش تعیین شده را در محیطی ساکت و با میکروفون مناسب بخواند. هر چه تعداد جملات ضبط شده بیشتر باشد کیفیت نهایی تولید گفتار بهتر خواهد بود. امکان ایجاد صدای اختصاصی علاوه بر کاربردهای حرفه‌ای، کاربردهای شخصی نیز دارد به ویژه برای اشخاصی که تمایل دارند امکان تولید صدای خود یا اطرافیان را برای آینده حفظ نمایند.

اختصاصی سازی واژگان آریانا

در کاربردهایی که تولید متن به صدا در موضوعات تخصصی مورد نیاز باشد، پایگاه داده آریانا با واژگان و اصطلاحات حوزه مورد نظر مشتری تطبیق داده می شود تا مبدل نوشتار به گفتار آریانا برای نوشته‌های تخصصی نیز صدایی صحیح و طبیعی تولید نماید.